Kurt’un verdiği sözlerini yerine getirmediğini iddia eden Acar, “Odunpazarı İlçemizde yaşayan vatandaşlarımız hizmet beklerken, daha vermiş olduğu vaatleri yerine getiremeyen Kazım Kurt, algı siyaseti yapmakla meşgul. Vatandaşlarımızın sesi olarak defalarca dile getirmemize rağmen 25 vaadin ne kadarını yerine getirdiğini kendisi bile bilmiyor.

Ama biz hem kendisine hem de ekibine, 2019 yerel seçimlerinin üstünden yaklaşık 3.5 yıl geçmesine rağmen ne kadar beceriksiz olduklarını anlatacağız, öğreteceğiz. Geçmiş dönem Belediye Başkanımız Sayın Burhan Sakallı’nın  yapmış olduğu eserler olmasaydı haliniz ne olurdu?

Şehir dışından gelen misafirlerinizi götürecek, gezdirecek bir tane yapıtınız var mı? Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak, onlara daha konforlu bir yaşam alanı olacak bir tane eseriniz var mı? 8.5 yıldır bahane üretmekten başka ne yaptınız?

Çevrenizde proje üreterek hayata geçirebilecek bir tane dahi insan yok mu? Siz kendi içinizde toplanıp hiç mi değerlendirme yapmıyorsunuz? Sorulan sorulara ve ortaya konan iddialara kulak tıkayarak en fazla 1.5 yıl daha bu görevde kalırsınız.

Bir an önce kendinize gelin ve vatandaşlarımıza hak ettikleri hizmeti yerine getirin. Vermiş olduğunuz vaatleri yerine getirin. Bahane üretmeden, algı yapmadan görevinizi yapın.”