Çok nostaljik körüklü tente sistemi daha önce özellikle mahalle bakkalının önünde gördüğünüz sistemdir.  Bu tente üzerinde kanvas malzeme seçimi ve tente tasarımı yapılan çizimlere göre çizilip üretilebilmektedir.

Körüklü Tente sistemi açma kapama sistemine sahiptir. Sistem olarak yarım ay sistemi kolay kırılabilecek bir sistem değildir. Demir veya alüminyum ayaklı bir fan gibi çalışan bu üflemeli jaluziler, elektronik bileşenlerden ziyade mekanik bileşenlerle çalıştıkları için yapısal olarak özgürdür.

Körüklü tente üretiminde çalışılması zor bir üründür. Özellikle, çalışılması zor bir ürün olan körüklü panjur üretiminde bu durumu aşmak ve kaliteli ürünleri uygun fiyatlara üretebilmek ayrıcalığına sahiptir.  Genel olarak evlerin balkonlarında bulunan pencere tenteleri daha fazla işlevi olduğu için tercih edilen tente çeşididir. 

Körüklü Tente Kullanım Alanları

Körüklü tente genellikle evde kullanılır. Ayrı demir çubukları bir yelpaze gibi bir noktadan bir araya getirerek körük akordeonunu andırdığı için bu ismi almıştır. Boyutuna göre oynayabilir ve ihtiyaca göre boyutlandırılabilir. Körüklü tente, mekanik bileşenleri nedeniyle çok dayanıklı olabilir.

Körüklü tente modeli oldukça estetik bir görünüme sahiptir. Çok çeşitli desen ve renk seçeneklerinin yanı sıra özel baskı da yapılabilmektedir. Balkon, teras, bahçe ve bina girişleri gibi açık alanlar, zararlı güneş radyasyonu ve yağıştan korunmak için tente uygulamaları kullanır.

Bütün dış alanı yukarıdan güneşten ve yağmurdan korur, ancak yanları körük yardımıyla kapatır. Bu, daha büyük bir koruma açısı sağlar. Fonksiyonel tente modeli, manuel olarak çalıştırılır. Şu anda, eğim yönü, hava koşullarına bağlı olarak 30 ila 90 derece arasında en uygun şekilde ayarlanabilmektedir. Ayrıca gerektiğinde saniyeler içinde açılıp kapatılabilir. Körüklü tentenin açılıp kapanabilmesi de önemli bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Tente kullanımı çok kolaydır. Yağmur, kar, güneş, her türlü hava koşulunda dayanıklılık. Kumaş yapısı en az 5 yıl garantilidir ve uzun yıllar dayanacaktır. İstanbul Otomatik Tente sitesinden detayları inceleyebilirsiniz.

Körüklü Tente Modelleri

Körüklü tentelerin diğer tente modellerine göre birçok artı noktası vardır. Hareketli tentelere göre açılıp kapanabilir. Bu, kullanılmadığı zamanlarda kapatarak kir ve tozdan korumanızı sağlar. Körüklü tente kafe, restoran ve diğer mağazaların açık alanlarında kullanılabilir. Mağaza veya bina girişlerinde kullanıldığında şık ve fonksiyonel özellikler sağlar. Balkon ve gölgelik gibi alanlar için de ideal bir modeldir. Körüklü tentelerin en önemli özellikleri şu şekilde sınıflandırılabilir:

Körüklerin açma ve kapama işlevi vardır. İpli tertibatın manuel olarak çalıştırılması kolaydır. İstenirse, mekanizmayı uzaktan kumanda ile kolayca hareket ettirmek için motorlu bir sistem kurulabilir. Akordeon yapısı görsel zarafet sağlar. Tek elle açılıp kapatılabildiği için kullanışlıdır. Körükler yanlardan gelen güneş, yağmur ve kardan korur.

Müşterileriniz, misafirleriniz veya aile üyeleriniz için rahat bir alan yaratmaya yardımcı olun. Birçok modelden daha ucuz. Mekanizması yağmura, sıcağa, soğuğa ve diğer etkenlere karşı dayanıklıdır. Körüklü tenteler reklam logoları, markalar, isimler ve benzeri işaretler taşıyabilir. 

Körüklü tente çerçeveleri, alüminyum veya demir gibi katı metallerden yapılabilir. Körüklü tente için kullanılan sert akrilik kumaş güçlü ve dayanıklıdır. Körüklü tente montajı pratiktir. Sessiz ve rahat bir şekilde açılır ve kapanır. Bu modeller özellikle mağazalarda ve mağaza ön kapılarında çok yaygındır. Mağaza girişinde bulunan dekoratif körüklü tente, müşterilerin dikkatini çeker ve içeri girme isteği uyandırır. Ayrıca yağışlı ve çok sıcak havalarda müşterileri korur. 

İstanbul'da En uygun İş Elbiseleri Fiyatları ve Üreticisi İstanbul'da En uygun İş Elbiseleri Fiyatları ve Üreticisi

Kullanılacak parçaya göre çeşitli şekillerde imal edilebilir. Birçok farklı model, farklı renk, genişlik ve benzeri özelliklerde tasarlanabilmektedir. Bu ürünler, işletmenizin açık alanlarını gölgelendirmek, balkon ve terasları kör etmek veya kapı dekorasyonunu geliştirmek için ideal seçeneklerdir. Tüm seçenekler için İstanbul Otomatik Tente sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.istanbulotomatiktente.net/tr/koruklu-tente-sistemleri/25/0,106