Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Yönetim Kurulu her yıl 15 Şubat günü geleneksel hale getirdikleri “Gümüşhane’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu ”nu anma programını ülkemizde meydana gelen büyük deprem felaket nedeniyle bu yıl farklı bir formatta kutlama kararı aldı.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem felaketinde enkaz altında kalarak şehit olan vatandaşlarımız ile bundan 105 yıl önce Gümüşhane’mizi düşman işgalinden kurtaran kahraman şehitlerimiz, ecdadımız anısına Reşadiye Camisinde 15 Şubat 2023 Çarşamba günü saat:15.30’da mevlidi şerif okutulup dualar yapılacak.

Bu anlamlı günde aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum diyen Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Dernek Başkanı İrfan Ataman yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Eskişehir’de her yıl 15 Şubat’ta hemşerilerimizle, Eskişehirli dostlarımız, komşularımızla bir araya gelerek dayanışma içerisinde oluyoruz. Yönetim Kurulu olarak bu sene ülke olarak yaşadığımız büyük deprem felaketi nedeniyle Reşadiye Camisinde mevlit okutalım, Başta ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarına, tüm şehitlerimize rahmet olsun. Bu vatanı bizlere emanet ettiler.  Aziz milletimize bu vesileyle baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Eskişehir Müftülüğü talebimizi uygun görüp teşekkür ettiler. Güzel bir anma programı icra edeceğiz. Tüm halkımızı, dostlarımızı, komşularımızı Mevlid programımıza bekliyoruz. Gün birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma günü. Allah ülkemizi her türlü afetten felaketten ve düşman istilasından muhafaza etsin. Bir daha böyle acılar yaşamayalım.” Dedi.

Dernek yönetimi Eskişehir  Merkez Reşadiye Camisinde saat 15.30’da başlayacak mevlit programında okunan hatimlerin de duasının yapılacağını belirttiler.

Editör: Mustafa YILDIRIM