Programın açılış konuşmasını İl Başkanı Emine Edizgil yaparken, ilçe başkanları ve aday adayları ile toplu fotoğraf çekildi ve İYİ Parti'ye katılan 26 yeni isme rozet takıldı. Eskişehirspor Başkan Vekili Fatih Baturaygil Eskişehirspor futbolcuların imzalı, çerçeveli formasını hediye ederken, Hatipoğlu'nu önce milletvekili sonra bakan olarak görmek istediklerini kaydetti. Eskişehirspor taraftarlarından Gürol Bakırcı da Hatipoğlu için özel yazdığı şiirin yer aldığı bir fotoğraf hediye etti..

2-54

Çok sayıda taraftar da iftar programının yapıldığı mekanın dışında beklerken Hatipoğlu'nun lehinde tezahüratlarda bulundu. Nebi Hatipoğlu yaptığı konuşmasında Eskişehirspor'u başkanlığında yaptığı  gibi Süper Lig sözü verdi. Hatipoğlu şöyle konuştu; "Bu günümde beni yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Ayrıca bugün 24 Mart. 16. evlilik yıldönümüm bu yüzden konuşmam esnasında müsaadenizle eşimi de yanımda istiyorum.

Ben 1951 yılında Bulgaristan’daki zulümden kaçıp Eskişehir’e yerleşen İdris Hatipoğlu’nun torunu İsmail Hatipoğlu’nun oğlu ve ailemin 3. Kuşak temsilcisiyim.

Eskişehir’de doğdum çocukluğum gençliğim tüm hayatım Eskişehir’de geçti.

Şimdide Eskişehir’de yaşıyorum evim işyerim Eskişehir’de Allah nasip ederse de kalan ömrümü de Eskişehir’de yaşamak istiyorum.

Eskişehir’de ticaret yaptım fabrikalar kurdum Eskişehirspor’da, Sanayi Odası’nda ve birçok sivil toplum kuruluşunda hizmet ettim.

Eskişehir’de 10 binlerce hemşehrime iş ve  aş sağladım.

Yaptığım her işi ciddiyetle yaptım her işin en iyisini yapmaya çalıştım.

Allah nasip etti, her işin üstesinden başarıyla geldim.

77-13

Şehrimizin en büyük markası Eskişehirspor’a başkan oldum ve

17 yıl aradan sonra şampiyon yaptım.

Kendi firmamı da vergi ve ihracat şampiyonu yaptım.

eskisehirsporu-super-lige-tekrar-cikaracagim

Bugünde doğduğum büyüdüğüm ekmeğini yediğim Türkiye’nin gözbebeği Eskişehir’imizi, sanayide, sağlıkta, tarımda, ulaşımda kültür ve sanatta şampiyon yapmak için ilkelerini benimsediğim kendime yakın gördüğüm İYİ Parti’de sizin vekiliniz olmaya karar verdim.

Çok kıymetli genel başkanımla konuştum beni sizlere emanet etti.

Siz değerli hemşehrilerimin desteğinizi ve vekaletini alıp Gazi Meclisimize giderek Eskişehir için çalışmak, memleketime siz hemşehrilerime hizmet etmek, şehrimize kalıcı eserler bırakmak tek isteğim ve temennimdir. Birçok arkadaşım, ‘Dostum ya senin siyasette ne işin var, seni yıpratırlar’ diyor. ‘Her türlü imkanın var rahatsın dünyayı gez dolaş tatil yap keyfine bak’ diyor. Fakat ben şehrimizin ve ülkemizin zor durumda olduğunu görüyorum.

Siz hemşerilerimin aydınlık günlere ulaşması gelecek nesillerimize evlatlarımıza torunlarımıza hak ettiği yaşanabilir çağdaş demokrat laik bir şehir ve ülke bırakmak için elimi değil vücudumu taşın altına sokuyorum.

Sizlere buradan söz veriyorum. Eğer vekiliniz olarak Gazi Meclis’e gidersem, vekil olduğum sürece Eskişehir’de aç açıkta kimseyi bırakmayacağım. Esnafımız sanayicim için var gücümle çalışıp tüm imkanlara kavuşmalarına ön ayak olacağım. Çiftçimizin tüm sorunlarına eğilip onların Meclis’teki savunucusu olacağım

Buradan tüm cefakar taraftarımıza söz veriyorum Eskişehirspor’u Süper Lig’e tekrar çıkaracağım.

Millet İttifakı mazbatalarını aldı Millet İttifakı mazbatalarını aldı

Siz değerli hemşerilerimin dertleriyle dertlenip mutlu günlerinde yanında olacağım.

Eskişehir’in insanı sizlerin bir evladı olarak her zaman yanınızda olacağım.

Kendimi size, sizi Allah’a emanet ediyorum"