Özgül Özbil, 9 Haziran'da CHP Odunpazarı Kadın Kolları Başkanlık Kongresi öncesi İl başkanlığında düzenlediği basın toplantısında adaylığını açıkladı. 

Özbil, "43 yaşındayım ve evliyim. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk sevdalısı, Cumhuriyet Halk Partiliyim.
Aktif olarak siyasi mücadeleye 2014 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönül vermiş, partisi için gece gündüz demeden mücadele eden, yeri geldiğinde ailesinden fedakârlık yapan, örgütlü mücadelenin gücüne inanan birbirine kenetlenmiş kadınlarla birlikte başladım. Ve o gün bugündür sokaklarda ve alanlarda partimin vermiş olduğu her görevi, partime yaraşır bir biçimde yerine getirmeye çalıştım. Ülkemizin geleceği ve partimizin iktidar olabilmesi için de her koşulda çalışmaya devam edeceğim." şeklinde konuştu. 

Halk sağlığı için çalışan hekimlerimizle dayanışma içindeyiz Halk sağlığı için çalışan hekimlerimizle dayanışma içindeyiz

"Siyasette Kadınlar hakettiği yerde değil"

Türkiye'de kadın olmanın zor olduğunun altını çizen Özgül Özbil, "Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu ilk günden bu yana kadına saygı duyan ve değer veren; kadın ve erkek eşitliğine inanan, bunu savunan ve kadının toplumda hakkı olan yere gelmesi için mücadele eden bir parti olsa da, Türkiye de kadın olmak zor! Aile hayatında, sosyal hayatta, çalışma hayatında olduğu gibi siyasette de kadın hak ettiği yerde ne yazık ki değil. Kadınların yaşadıkları sorunları ve zorlukları en iyi şekilde dile getirecek, çözüme ulaştıracak yine kadınlardır. Bunun yolu da siyasetten geçmektedir ve kadın mücadelesinin en iyi yapılabileceği yer Cumhuriyet Halk Partisi'dir! Bu noktada kadınlar birleşmeli, yan yana yürümeli, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında toplanmalı ve birbirinin sesi, gücü olmalıdır." ifadelerini kullandı. 

'Tek yol kadınlar için kadınlarla Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarı'

CHP'nin iktidara yürüdüğü bu süreçte kadınlara çok büyük görevler düştüğünü belirten Özbil, "Saygı ve nezaket çerçevesinde, farklılıklarımızı bir kenara bırakıp omuz omuza vererek ülkemiz de, kentimiz de ve ilçemiz de; cinsel, fiziksel ve psikolojik şiddete uğrayan, ezilen, hor görülen kadının ve çocuğun sesi olmalı, hep birlikte mücadele etmeli ve AKP'nin yanlış politikalarına dur diyerek partimizi iktidara taşımalıyız. Odunpazarlı kadınlara inanıyorum. Birleşeceğiz ve hep birlikte başaracağız! Bu nedenle, daha fazla mücadele, daha fazla direniş ve 'tek yol kadınlar için kadınlarla Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarı' diyerek CHP Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum." dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM