Raif İnan enerji üretimi alanında başarılı projelere imza atıyor. Biyokütle ve Atık Gazlaştırma teknolojisi alanında çalışmalarını sürdürüyor. Bu teknoloji sayesinde enerji ihtiyacının büyük bir kısmı karşılanıyor. Projenin detaylarına ilişkin bilgi veren Raif İnan, mevcut potansiyel sayesinde tüketilen enerjinin 8 misli fazlasının üretilebileceğinin mümkün olduğunu belirtiyor.

Basketbolseverlere modern saha Basketbolseverlere modern saha

Raif İnan, Trabzon-Rize Tam Entegre Atık Bertaraf Tesisi projesinin global çapta önemli bir konumda olduğunu belirtti. Avrupa’da bir ilk olma özelliği taşıyan projeye ilişkin açıklamalarda bulunan İnan, hedefleri arasında bu teknolojiyi global çapta sürdürülen çalışmalara uygulamak olduğunun altını çiziyor.

Raif İnan Trabzon-Rize Tam Entegre Atık Bertaraf Tesisi’nin Avrupa’da Bir İlk Olma Özelliğinin Altını Çiziyor

Prof. Dr. Murat Doğru ve Raif İnan, Biyokütle ve Atık sektörüne yaptıkları teknoloji yatırımıyla bu alanda dünyada öncü çalışmalara imza attıklarını belirtiyor:

“Geliştirdiğimiz Biyokütle ve Atık Gazlaştırma Teknolojisi atıktan enerji üretimindeki potansiyeli değerlendirmeye odaklandık. Dünyaya baktığımızda, bütün biyokütle ve atık kaynakları kullanılsa, şu an tükettiğimiz enerjinin 8 misli fazlasının üretilebileceğini görüyoruz.

İşte bu noktada, geliştirdiğimiz teknolojiyi global çapta 6 projeye uyguladık. Öncü bir uygulamasını ise Türkiye’de Trabzon'da hayata geçirdik. Gazlaştırma teknolojisinin uygulandığı Trabzon-Rize “Tam Entegre Atık Bertaraf Tesisi” Avrupa’da bir ilk olma özelliğine sahip. Amacımız bu öncü teknoloji ile tüm dünyada başarılı örnekleri çoğaltmak.”

Anahtar Kelime

Raif İnan Bilal Erdoğan

M.Raif İnan Bilal Erdoğan

Raif İnan İBB Bilal Erdoğan

Raif İnan TRT Bilal Erdoğan