Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Ramazan Kocaoğlu aday adaylığını açıkladı. Partide düzenlenen toplantıda konuşan Kocaoğlu, "Uzmanların bağıra bağıra deprem uyarısı yaptığı bölgede neden hiçbir önlem alınmadı?

Kahramanmaraş'ta etrafındaki bütün binalar oturulamaz hale gelmişken kural ve yönetmeliklere uygun yapılan İnşaat Mühendisleri Odası binasında hasar görülmemesi rastlantı mı?

Sadece hükümet dairelerini değil, belediyeleri de saran yolsuzluk ve çürüme kartondan maketler gibi çöken binalardaki denetim sorununu ve yeterince ortaya koymuyor mu?

Hemen her seçiminde gündeme getirilen imar aflarının hiç mi katkısı yok?

Bu durumda bile TBMM komisyonunda yine "imar barışı" laf ebeliğiyle oylanmayı bekleyen bir imar

affi teklifi yok mu?

Deprem kuşağında olduğumuz ve 99 depremini yaşadığımız halde neden hala DEPREM

KOORDİNASYON planımız yok?

Depremin sonrasında;

Neden siyasi korkular yüzünden milletin evlatları olan, kahraman Mehmetçiğimiz ivedi olarak sahaya

çıkarılmadı?

Neden enkazin altında kalan kardeşlerimizin yardım çığlıklarına, koordine eksikliği yüzünden yardım

eli uzatılmadı?

Neden toplanan yardımları bile dağıtmayı beceremediniz?

Deprem bölgesinde olan ülkemiz, 99 depreminden sonra yönetime gelen ve 20 yıldır iktidarda olan AKP hükümeti tarafından yönetilmekte, bu deprem bize gösterdi ki hükümet deprem için hiçbir hazırlık yapmamış, hiçbir önlem almamıştır. Tek adam rejimi ülkemiz kurumlarını hantal, işlevsiz, karar alamayan, aciz bir hale getirmiştir. Deprem gibi bir felakette her dakikanın hayati öneme sahip olduğu bir zamanda hızlı hareket etmesi gereken kurum ve kuruluşlar gerekli kararları alamamış, çalışmaları daha da yavaşlatmıştır. Malumunuz Şanlıurfa ve civar illerde şiddetli yağmur sonrası sel afeti meydana gelmiştir. Liyakatın, ortak aklın ve bilimin olmadığı hiçbir işte başarılı olunamayacağı bir kez daha kanıtlanmıştır."

Editör: Mustafa YILDIRIM