Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Osmangazi Gençlik Merkezi ile Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği tarafından organize edilen “Yaşamın Kanadında Şiir” etkinliği büyük beğeni topladı.

Kanlıkavak Park’ında bir araya gelen şiir tutkunları unutulmaz bir akşama imza attılar. Etkinliğe Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Nihat Çuhadar, Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği Başkanı Nihal Bağcı ve şiir severler katıldılar.

Şairler Burçin Laçin Altay, Efnan Ezenel, Gülşah Demirci, Şiir Seslendiricisi Selahattin Taşel, Cumhuriyet dönemi şiirlerinden bazılarını ve kendi yazdıkları şiirlerini okuyarak büyük beğeni topladılar. Şairlere şarkılarla eşlik eden Süheyla Evecen ve Ömer Faruk Demir, Kanlıkavak Parkı’na gelen vatandaşlara muhteşem anlar yaşattılar.

İnteraktif şekilde gerçekleşen ve vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte şiir okumak isteyenler “Şair Bulmaca” oyunu ile okunan şiirlerin şairlerini bulmaya çalıştılar.

Eskişehir’de Türk halk müziği korosu konseri ve halk oyunları gösterisi Eskişehir’de Türk halk müziği korosu konseri ve halk oyunları gösterisi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği yetkilileri, ilerleyen günlerde bu tarz etkinliklerin devam edeceğini bildirdiler.

Editör: Mustafa YILDIRIM