TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Avrupa'da Yükselen Irkçılık ve İslamofobi İnceleme ve Araştırma Alt Komisyonu, "Avrupa Ülkelerinde Yükselen Irkçılık ve İslamofobi İnceleme Raporu"nu hazırladı. Raporun görüşüldüğü komisyon toplantısında açıklamalarda bulunan Milletvekili Sazak, Batı’nın İslam’ı Türk olarak bildiğini vurguladı.

“Altımız da sallanıyor, sağımız da sallanıyor, içimizden de sallayanlar var; bunlara karşı çok uyanık olmamız gerekiyor” ifadeleri ile toplum olarak değerlerimizin sallanmaması için İslam'ı iyi öğrenmemiz gerektiğini savunan MHP’li Sazak, "İslam'a tabiyiz, Müslüman'ız diyoruz ama maalesef Müslümanlığı eğitimimizde tam olarak öğretemiyoruz yani çoğu zaman neyi savunduğumuzun farkında değiliz” dedi.

İslam ile terörün bir araya getirilmesinin mümkün olmadığını “İslam'ın korku olmadığını anlatmamız gerekiyor; İslam'ın sevgi olduğunu, tebliğ olduğunu, İslam'ın eline silah alıp da hiçbir cana kıyamayacağını hepimizin öğrenmesi gerekiyor, bunu çocuklarımıza da öğretmemiz gerekiyor” sözleri ile belirten Milletvekili Sazak, Müslüman olarak da Peygamber'imizin övgüsünü almış bir nesil olduğumuzun altını çizdi.

Açıklamasında çocuklarımızın da iyi eğitilmesi gerektiğini ifade eden Milletvekili Sazak “dinimizi öğretelim, çocuklarımıza gereken eğitimini verelim; çocuk 18 yaşında istediği dini seçsin, ister ateist olsun, ister deist olsun ama İslam'ı bilerek öğrensin. İslam kapitalizme, emperyalizme, sömürge düzenine karşı, Allah'tan başka kimseye kulluk edilmeyeceğini öğreten bir din” dedi.

İslamofobiye karşı mücadelede dinimizi iyi öğretmemiz gerektiğini vurgulayan MHP’li Sazak sözlerine “12 yaşına kadar dinimizi, kimliğimizi, coğrafyamızı, dostumuzu, düşmanımızı öğretip 72 millete de insan gözüyle bakabilecek insanları yetiştirmek için uğraşmamız gerekiyor” ifadeleri ile son verdi.

Editör: Mustafa YILDIRIM