Vali Aksoy’un adı Samsunda bir bulvara verilecek Vali Aksoy’un adı Samsunda bir bulvara verilecek

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları,07 - 11Mayıs tarihleri arasında Ankara’da sahnelediği “İçerdekiler” ve “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” adlı oyunları ile Ankara seyircisinden tam not aldı. İki oyunda salonu dolduran seyircinin yine büyük beğenisini toplamayı başardı.

Eskişehir’de sezon içinde sahnelenmeye devam eden ve Ankara seyircisinin ısrarla görmek istediği,Mert Kırlak’ınyönettiği, Melih Cevdet Anday’ın derinlikli sahne eseri“İçerdekiler”veİtalyan yazar DarioFo’nunyazdığı, Burcu Tutkun Turan’ın yönettiği “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” adlı oyunlar, Ankara Devlet Tiyatrosu Şinasi Sahnesi’ndeAnkara seyircisi ile buluştu. Tamamı dolu salona oynanan ve yaklaşık 3000kişinin izlediği altı temsil,ayakta alkışlanarak sona erdi. Seyirciler,Eskişehir Şehir TiyatrolarındanAnkara turnelerinde sahnelediği, farklı bir tiyatro lezzeti sunan, nitelikli oyunlar izlemeye alıştıklarını dile getirerek,teşekkürlerini ve tebriklerini ilettiler.

Devlet Tiyatrosu oyuncu, rejisör ve dramaturglarının da aralarında olduğu, Ankara Fransız Kültür Merkezi, İtalyan Büyükelçiliği Kültür Ataşeliği çalışanları, eleştirmen Ayşegül Yüksel, gazete yazarı Vecdi Sayar gibi isimlerin de aralarında olduğu geniş bir davetli topluluğu tarafından izlenen oyunlar büyük beğeni topladı. Davetliler oyunların bitiminde Eskişehir ekibi ile bir araya gelerek tebriklerini ilettiler.

Başarılı turnesi ile Ankara’da göz dolduran Eskişehir Şehir Tiyatroları, seyirciden ısrarlı davetler alırken, Ankaralı sanatseverler daha sık turne yapılmasını istediklerini dile getirerek, Şehir tiyatroları oyuncuları ile fotoğraf çektirip, sohbet ettiler.

Editör: Mustafa YILDIRIM