Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde verilen konser dinleyicilerden yoğun ilgi topladı. Orkestra şefliğini Portekizli başarılı şef Jose Ferreira Lobo’nun yaptığı konserde ünlü Türk keman virtüözü Cihat Aşkın ise solist olarak yer aldı.

   Konserin sonunda konuşma yapan solist Aşkın; konserin, deprem sonrasında yapılan arama kurtarma çalışmalarına gönüllü olarak katılan İspanya ve Portekizli ekiplerine teşekkür mahiyetinde olduğunu açıkladı, dinleyicilere Eskişehir’deki depremzedelere yardımlarından dolayı teşekkürlerini de iletti. Birbirinden güzel eserlerin çalındığı konser alkış tufanı ile son buldu.

   Gelecek programda dünyaca ünlü orkestra şefi Gürer Aykal sahnede ağılanacak. Senfoni Orkestrası’nda dönüşümlü olarak baş kemancılık yapan dört keman sanatçımız Mine Kurt, Canan Dalgaç, Onur Akalın ve Nazlı Avcı A.Vivaldi’nin Dört Keman için Konçertosu’nu solist olarak seslendirecek. Viyolonsel sanatçısı Berkay Azıtepe’nin de solist olarak yer alacağı konser 24 Mart Cuma akşamı müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

Editör: Mustafa YILDIRIM