Türk Milleti olarak yalnızca, 6 yaşında olan bir kız çocuğuna yönelik sistemli ve iğrenç saldırıların üzüntüsünü yaşıyoruz. Ortaya saçılan iddia ve deliller açıkça gösteriyor ki daha okul çağına bile gelmemiş bir kızımıza akla – hayale sığmayacak bir iğrençlikte muamele edilmiş. Sözde dini yapılanmaların ne kadar zararlı olduğunun yeni bir örneğiyle karşılaştık.

Bütün bunlardan daha vahimi, iktidara yakın kurum ve kişilerin olayın üstünü örtbas etme çabasıdır.

Destici’nin babası son yolculuğuna uğurlandı Destici’nin babası son yolculuğuna uğurlandı

Ancak Genel Başkanımız Meral Akşener’in de dediği gibi “Dini bir cemaatin kisvesi altında, 6 yaşındaki küçücük bir çocuğumuza yaşatılanlar; Büyük bir sapkınlıktır, çürümüşlüktür ve düpedüz tecavüzdür! Bu alçaklığın örtbas edilmesine asla izin vermeyeceğiz!"

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil olarak haykırıyorum ki; “Bir takım sapkın ve çürümüş sözde cemaatlerin ülkemizi karanlığa boğmasına asla izin vermeyeceğiz…”

Bir kadın olan Emine Edizgil olarak haykırıyorum ki, “Kadınların eşya gibi alınıp – satıldığı bir düzene asla boyun eğmeyeceğiz...”

Ve belki de her şeyden önemlisi bir kız annesi olan Emine Edizgil olarak haykırıyorum ki; “Çocuklarımızın namusunu, namussuz paralel yapılara çiğnetmeyeceğiz!..”

Son olarak vatandaşlarımızdan daha fazla umutsuzluğa kapılmamalarını rica ediyorum. Milli mücadelenin kadın kahramanı Halide Edip Adıvar’ın da dediği gibi “Gece en karanlık ve ebedi göründüğü zaman gün ışığı en yakındır…”

Yüzünüzü güneşin doğdu yere çevirin. Çünkü güneşin doğması yakındır; az kaldı…”