Büyükşehir’den Söke’deki  yangına destek ekibi Büyükşehir’den Söke’deki yangına destek ekibi

Tepebaşı Belediyesi tarafından Arçelik’in desteğiyle kurulan ekranda 4 bine yakın Eskişehirli milli maç heyecanını Tepebaşı’nda yaşadı. A Millî Takımımız, 2024 Avrupa Şampiyonası F Grubu üçüncü ve son maçında karşılaştığı Çekya'yı 2-1 mağlup ederek grubunu ikinci sırada bitirdi ve diğer maçın sonucundan bağımsız olarak son 16 turuna yükselerek büyük bir gurur yaşattı.

Tepebaşı Belediyesi tarafından Arçelik’in desteğiyle kurulan ekran ile Eskişehirliler milli maç gecesinde bir araya geldi.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu üçüncü ve son maçında Ay Yıldızlılar Çekya ile mücadele etti. EURO 2024 coşkusunu birlikte yaşamak isteyen yaklaşık 4 bin Eskişehirli ise Tepebaşı Belediyesi’nin Arçelik’in desteğiyle ETİ Caddesi kum sahaya kurduğu ekran karşısında buluştu. A Millî Takımımız, EURO 2024 F Grubu son maçında karşılaştığı Çekya'yı 2-1 mağlup ederek grubunu ikinci sırada bitirdi ve diğer maçın sonucundan bağımsız olarak son 16 turuna yükselerek büyük bir gurur yaşattı. Ay-Yıldızlılarımıza galibiyeti ve turu getiren golleri 51. dakikada Hakan Çalhanoğlu ve 90+4. dakikada Cenk Tosun kaydetti. Açık havada ekran karşısında buluşan Eskişehirliler ise atılan goller ve galibiyetle büyük bir coşku yaşadı.

Maçı büyük bir heyecanla izleyen Eskişehirliler kurulan ekrandan dolayı Tepebaşı Belediyesi ve Arçelik yetkililerine teşekkürlerini iletti.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonasında milli takıma başarılar dileyen Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Tüm Türkiye tek yürek olarak A Milli Futbol takımımızın yanındayız ve #Bizimçocuklar ile gurur duyuyoruz. Bize sergiledikleri performans ile büyük bir coşku yaşattılar. Çekya’yı 2-1 yenen A Milli takımımız kutluyorum. Bir sonraki turda #Bizimçocuklar’a başarılar diliyorum” dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM