TÜMBELSEN Yönetim Kurulu Başkanı Gerçek Bilyaz İzgü tarafından sendika binasında yapılan açıklamada; Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve yetkili olunan ESKİ Genel Müdürlüğü çalışanları için yapılacak “Banka Promosyon” ihalesi tarihinin 7 Mart olduğu aktarıldı.  İhaleye davet mektuplarının bankalara Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından iletildiğini ifade eden Başkan İzgü, “2024 ve 2027 yıllarını kapsayan ihale, memur çalışanları yakından ilgilendirmektedir.” dedi. Tüm Bel-Sen olarak bütün memurların haklarına sahip çıktıklarını belirten Gerçek Bilyaz İzgü, “Üyemiz olsun olmasın bütün emekçi arkadaşlarımızla birlikte davranmaya söz veriyoruz. Örgütlü gücümüzü emekçilerin yararına kullanmak için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.

2027 BAZ ALINMALI

Başkan Kurt’un makamı çocuklara emanet Başkan Kurt’un makamı çocuklara emanet

Promosyonda en yüksek alınabilecek rakamların alınabilmesi için bütün görüşmeleri yaptıklarını dile getiren Üzgü, şunları söyledi: “Bütün bankaları hesaplamalarını yaparak ihaleye katılmaya davet diyoruz. En düşük memur maaşı ortalama değerler içerisinde düşünülürse rakamın 45 bin lira olduğu bilinmektedir. Kabaca bir hesaplama yapıldığında; Ocak ve Temmuz aylarında maaşlara zam gelmektedir. Bu zamların yüzde 20’lik artışlar ve birde ilave yüzde 10’luk enflasyon artışları olduğu düşünülürse, 2027 yılında en düşük memur maaşının ortalama 150 bin lira olacağı görülmektedir.  Bankalar hesaplamalarını bu değerler üzerinden yapmalılar.”

BÜYÜKŞEHİR VE ESKİ’YE SESLENDİ

Bunun yanı sıra bankacılık hizmetlerinin de ihaleyi alacak bankadan yapıldığı düşünüldüğünde, banka açısından büyük bir kazancın olduğunun ortada olduğunu ifade eden İzgü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısının üst düzeyde yaşandığı günümüzde, bizler için çok önem kazanan banka promosyon sözleşmesinin, emekçilerden yana ve onların yararına olacak her türlü girişimde bulunacağımızı bir kere daha ifade eder, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve yetkili olduğumuz ESKİ Genel Müdürlüğü’nde çalışan arkadaşlarımıza ihalenin her aşamasını takip ettiğimizi kamuoyuna duyururuz.”

Editör: şenay Yıldırım