İYİ Parti'ye silahlı saldırı sonrası Akşener konuştu İYİ Parti'ye silahlı saldırı sonrası Akşener konuştu

Tambova, “Bilindiği üzere son günlerde; milletçe gündemimizi, sadece felaketler oluşturmaktadır; zira her yeni güne, yeni bir sorun ve aşılamayacak güçlüklerle başlamaktayız. Ekonomik krizin etkisi, her geçen gün dağ gibi büyümekte ve kamu gücünün; insafsızca dayattığı mali yükümlülükler, vatandaşın belini bükmeye devam etmektedir. Artık! Gündemimizi, yalnızca; israf, savurganlık, zamlar, bin bir çeşit sorunlar, vurdumduymazlık ve en kötüsü de haktan ve halktan yana olmamakla ilgili, gözle görünür gerçekler oluşturmaktadır.

Ne yazık ki vatandaş! Ekonomik baskılarla mücadele etmek ve sadece, günü kurtarmaya çalışmanın dışında, başka bir yaşam belirtisi gösteremez olmuştur; zira yeme içme ve barınma gibi en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamazken; bunu, yaşamak değil de yalnızca hayatta kalabilmek diye tanımlamak, oldukça gerçekçi bir yorum olacaktır.

Artık ülkemizde; hizmet yarışı değil zam yarışı vardır. İktidar partisinin, milletin; karın tokluğuna yaşamsını dahi başarı olarak görmesi bir yana; yerel yönetimler de bu yarışta hiçte geri kalmamış ve en temel ihtiyacımız olan, içme ve kullanma suyunu bile bizler için bir zulüm haline dönüştürmüştür. Eskişehir’deki son vaziyete bakılır ise en iyisi biz artık! Su bile içmeyelim dedirtecek cinstendir. Son bir yıl içinde; şebeke ve içme suyundaki fahiş fiyat artışları, hepimizin malumudur ve katlanılır bir durum değildir. Her kim! Yönetim makamlarını, vatandaşa hizmet değil eziyet anlayışına dönüştürmüşse bu zihniyetin karşındayız ve bunu, büyük bir haksızlık olarak görmekteyiz”