Odunpazarı ilçesi Aşağı Çağlan mahallesinde çıkan yangında evini, ağılını ve küçükbaş hayvanlarını kaybeden annekızın yaraları Büyükşehir Belediyesi tarafından sarılıyor. Ağılı yeniden yapılan, 30 gebe koyun ve 2 koç hibe edilenmağdur aile mutluluk gözyaşları arasında yetkililere teşekkür etti.

 

Odunpazarı ilçesi Aşağı Çağlan mahallesinde çıkan yangında evini, ağılını ve 63küçükbaş hayvanınıkaybeden anne ve kızının yaşadığı mağduriyet Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından gideriliyor.

  Anne ve kızını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili M. Recai Erdir ile Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce,aileye gereken tüm desteğin verileceğini ifade etmişlerdi.

Bu kapsamda yangın enkazını kaldıran Büyükşehir Belediyesi, ilk olarak hayvan ağılını yeniden yaptı. Ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili M. Recai Erdir’in de yer aldığı teslimatta mağdur annekıza Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı görevlilerince 30 gebe koyun ve 2 koç, yemlik, saman balyası, yonca balyası ve yem desteği verildi.

Bayramda yola çıkacaklar bunlara dikkat Bayramda yola çıkacaklar bunlara dikkat

Anne Döndü Demirtaş verilen destek nedeniyle mutluluk gözyaşları arasında teşekkür ederek, “Çok üzüldüm ama siz bana ailem gibi oldunuz. Allah razı olsun. Büyükşehir Belediyemize, Başkanlarıma çok teşekkür ediyorum. Bana haklarını helal etsinler. Çok mutlu oldum. Ellerinize, yüreğinize sağlık.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili M. Recai Erdir de, “Evet üzücü bir olay oldu ama sizler sağ olun. Mühim olan canınıza bir şey olmaması.Allah bir daha göstermesin. Biz görevimizi yerine getiriyoruz. Önemli olan yardımlaşma, dayanışma. Yılmaz Hocamızın ve Ayşe Hanımın da selamlarını tekrar iletiyorum. Her zaman yanınızdayız.” diye konuştu. Ayrıca anne kızın ağır hasar alan evi de yeniden yapılıyor.

Editör: Mustafa YILDIRIM