Tarz sahibi olan insanlar için alışveriş yapmak, zannedildiğinden daha da zordur. Çoğu kişi için bir elbise veya gömleğin modelinin güzel olması onu almak için yeterli gelmektedir. Bu konuda daha titiz olan insanlar ise alışveriş yaparken daha stratejik kararlar almaktadır. Alışveriş tutkunları kıyafet almadan önce kumaşını incelerler. Özellikle yaz aylarında terletmeyen kumaş tercihi yapmak oldukça önemlidir. Peki, yaz aylarında terletmeyen kumaşlar hangileridir?

Havaların oldukça ısındığı ve terlemenin neredeyse imkansız olduğu zamanlarda rahat ve ferah kıyafetleri tercih etmeniz gerekir. Fakat bir kıyafetin bol olması ve ince görünmesi rahat ve ferah olduğu anlamına gelmez. Yazın terletmeyen kumaşlar sayesinde hem rahat hem de şık gözükebilirsiniz.

Yaz Ayları için Terletmeyen Kumaş Çeşitleri

Terletmeyen kumaş çeşitleri modeline ve kesimine bakmadan yaz ayları içerisinde oldukça rahatlık sağlamaktadır. Bu terletmeyen kumaş sayesinde hem sosyal hayatımızda yaşanan terleme stresinin önüne geçer hem de sıcak havalarda vücudumuzun serinlemesine yardımcı olur.

İnsanlar yaz ayları geldiği zaman ilk sordukları soru “Yaz aylarında terletmeyen kumaşlar hangileridir?” olmaktadır. Yaz aylarında tercih edebileceğiniz kumaş çeşitleri şu şekildedir:

·         Keten Kumaş

·         Poplin Kumaş

·         Şifon Kumaş

·         İpek Kumaş

·         Pamuk Kumaş

·         Krep Kumaş

Alışveriş tutkunları, listelemiş olduğumuz ince yazlık kumaşlar hakkında bilgi sahibi olabilmek için yazımızın devamını okuyabilir.

Keten Kumaş

Keten kumaş, terletmeyen kumaş çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerinden bir tanesidir. Sahip olduğu iri gözenekler sayesinde vücudunuza hava aldırabilen keten kumaşlar yaz aylarında oldukça avantaj sağlar. Doğal bir elyaf yapıya sahip olan keten kumaş, pürüzsüz, tüysüz ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan keten kumaşlar sayesinde ferahlayabilir ve serinleyebilirsiniz. Bunun yanında keten kumaş her türlü kıyafete şık bir görünüm kazandırmaktadır.

İpek Kumaş

İpek kumaş, her ne kadar terletmeyen kumaş türü listesinde yer alsa da yaz aylarının sıcak sabahları yerine daha çok akşam vakitlerinde tercih edilmektedir. Bunun nedeni güneş ışınlarının ipek kumaşın sararmasına ve üzerinde lekelerin oluşmasına sebebiyet verir. Fakat ipek kumaş akşam saatlerinde tercih edildiği zaman size ferahlık ve şıklık katacaktır. Nem tutmayan ve oldukça hafif olan ipek kumaştan yapılan kıyafetler yaz aylarında size oldukça kolaylık sağlayabilir.

Poplin Kumaş

İnce iplik kullanılarak sık bir şekilde dokunan poplin kumaş, oldukça yumuşak bir yapıya sahiptir. İnce ve terletmeyen poplin kumaşlar genellikle gömleklerde tercih edilmektedir. Poplin kumaş, terleme problemini ortadan kaldıran yapısı sayesinde yazlık serin tutan kumaşlar arasındadır. Siz de ince ve hafif bir kumaş türü arıyorsanız, poplin kumaşı tercih etmeniz oldukça yerinde olacaktır.

Şifon Kumaş

Yazlık kumaşlar kategorisinde yer alan ve tekstil fabrikaları tarafından oldukça tercih edilen kumaş türlerinden biri de şifon kumaştır. Bu kumaş rayon, pamuk, ipek, suni ipek ve polyester gibi ürünlerinden elde edilmektedir. Üretimi diğer kumaşlara nazaran daha kolay olduğu için şifon kumaş fiyatları oldukça uygundur. Şifon kumaş tek katlı olarak dokunduğu için ipeksi ve yumuşak bir görünüme sahiptir. Bu nedenden dolayı en çok yazlık elbise üretiminde kullanılmaktadır.

Krep Kumaş

Yazlı kumaş çeşitleri arasından en az bilinir olanı krep kumaştır. Fakat gün geçtikçe popülerliği artan bu kumaş türü sizlerin sıcak yaz aylarını atlatmanızı kolaylaştırmaktadır. Kolay yıkanabilir özelliğine sahip olması sayesinde size herhangi bir zorluk çıkartmaz. Yaz ayları boyunca krep kumaştan yapılan kıyafetler seçerek rahat bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

Pamuk Kumaş

Bahsetmiş olduğumuz tüm kumaşların içerisinden en çok tercih edileni pamuk kumaştır. Yazlık pamuklu kumaşlar sayesinde terleriniz buharlaşıp havaya karışır. Esneklik özelliğine sahip olan pamuk kumaş sizleri sıcak yaz aylarında oldukça serin tutacaktır. Özellikle pamuk ve bambu karışımlarından yapılan kıyafetleri tercih etmeniz size oldukça avantaj sağlar.

Su Arıtma Cihazı Avantajları Su Arıtma Cihazı Avantajları

Yaz aylarında rahat etmek ve terletmeyen kıyafetler giymek istiyorsanız, en iyi kumaş çeşitlerini Kumaş Home’da bulabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ve kaliteli kumaş seçenekleri ile Kumaş Home, istediğiniz tarzı yakalamanızı en uygun fiyatlarla mümkün kılar.

https://www.kumashome.com/