Yapılan açıklama şöyle; “Sağlık sektöründe faaliyet gösteren Yeni Sendika'nın 1. Olağan Kongresi, tarihi bir not olarak kaydedildi. Kongreye katılan sağlık çalışanları, sendika yöneticileri, delegeler ve konuklar, sağlık sektörünün geleceğine yönelik önemli adımların atıldığı bir platformda bir araya geldiler. Kongrenin en önemli kararlarından biri, sağlık çalışanlarının haklarını korumak ve geliştirmek için yeni stratejiler belirleyen yönetim kurulunun seçilmesiydi. Yeni yönetim kurulu, sağlık sektöründe yeni bir sendikal anlayışın öncüsü olmayı hedefleyen kararlı ve vizyon sahibi bir tutum sergiledi. Kongrede alınan kararlar ve belirlenen hedefler, sağlık emekçilerinin sorunlarına çözüm üretmek ve yeni bir sendikal kültür yaratmak için atılmış önemli adımlardır.

Oy kullanmaya giden seçmene pilav ayran sürprizi Oy kullanmaya giden seçmene pilav ayran sürprizi

 Yeni Sendika'nın hedefleri arasında, sağlık çalışanlarının maaşları ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi, mesleklerinin saygınlığının artırılması, iş güvencesi sağlanması, mesleki eğitim imkanlarının artırılması ve çalışanların sosyal haklarının korunması yer almaktadır. Eskişehir İl  temsilciliği olarak kongrenin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını belirten İl Temsilcisi Abdulbaki Tekin, YENİ SENDİKA’nın  kurucu Genel Başkanı Sayın Metin Memiş ve yönetim kurulu üyelerinin yaptığı çalışmaları takdirle izlediklerini ve desteklediklerini belirtti. Yeni Sendika'nın kurucu Genel Başkanı Metin Memiş ise kongrede yaptığı konuşmada, sağlık emekçilerinin sorunlarına çözüm üretmek ve yeni bir sendikal kültür yaratmak için atılmış önemli adımlar olduğunu söyledi. Memiş, "Kongrede alınan kararlar, tüzüğümüzdeki köklü değişiklikler ve belirlenen hedefler, sağlık emekçilerinin sesini daha güçlü duyurmak ve haklarını savunmak için birer yol haritasıdır. Yeni Sendika olarak, sağlık çalışanlarının yanında olmaya ve mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. Kongrenin ana yönetim yedek  üyeliğine seçilen Abdulbaki Tekin, görevi büyük bir onur ve sorumluluk duygusuyla kabul ettiğini ifade etti ve buna layık görülmesinde emeği geçen tüm delegasyona teşekkür etti. Kongrenin, sendikanın ve sağlık çalışanlarının geleceği için hayırlara vesile olmasını temenni eden Tekin, Yeni Sendika'nın güçlenerek büyümesi için her zaman yanlarında olacaklarını belirtti.

Tekin, Bizler YENİ SENDİKA teşkilatları olarak bir dik  duruşu olan teşkilat mensuplarıyız. Düşünceleri günübirlik değişmeyen, sağlam duruşları olan, istişareyi şiar edinen bir yapıyız. Sağlık sisteminde; politika üreten, yön veren, projeler tasarlayan, sorunların yanında çözümü de sunan sağlam bir duruşu olan yapının adıdır artık YENİ SENDİKA.Temelleri atılan, teşkilatları aktif olan, geleceğe umutla bakan, İlkesi ve duruşu olan üyelerinin hizmetinde daha güçlü daha umutlu. Kuruluşumuzun imzası olacak olan birinci olağan genel kurulumuzun ülkemize, milletimize, sağlık çalışanlarımıza, teşkilatlarımıza, üyelerimize ve bizlere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”.