Seçim İletişim Merkezi açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı ve CHP’nin Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı ve CHP’nin Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Ahmet Ataç, Seyitgazi Belediye Başkanı ve CHP’nin Seyitgazi Belediye Başkan Adayı Uğur Tepe ile CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar ile çok sayıda Eskişehirli katıldı. Diğer Seçim İletişim Merkezlerinin açılışında olduğu gibi Gökmeydan Seçim İletişim Merkezi’nin açılışı da mitinge dönüştü. Ellerinde Türk bayrağı bulunan insanlar, Seçim İletişim Ofisinin önünü doldurdu. Büyük bir coşkunun hâkim olduğu alanda, açılışa katılanlar Başkan Kurt’u büyük bir coşku ile karşıladı.

BU HİZMETLER HALKÇI BELEDİYECİLİĞİN ÖRNEKLERİ

Gökmeydan Seçim İletişim Ofisi açılışının da miting havasında geçtiğine dikkat çeken Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Gökmeydan Mahallesi halkına teşekkür etti. Gökmeydan Mahallesi’nde gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatan Başkan Kurt, “Bir kere yılların mezbelelik halindeki alanını Cumhuriyet Parkı’na dönüştürerek gerçekten yaşanabilir bir park haline getirdik. Basketbol sahasını yeniledik. Halk Market’i buraya taşıdık. Gökmeydan Spor Kampüsü’nü yaptık. Hilal Bingöl Oyuncak Kütüphanesi’ni, Hilal Bingöl Gündüz Bakımevi ve Kreşini, Kemal Tahir Halk Kütüphanesi'ni, Gökmeydan Halk Merkezi'ni açtık, ek hizmet binamızı Gökmeydan'a taşıdık. Gökmeydan Halk Merkezimizden şu ana kadar 6830 hemşerimiz doğrudan yararlanmış” dedi. Bu hizmetlerin halkçı belediyeciliğin, halka dokunan belediyeciliğin örnekleri olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin iktidarla uyumlu bir belediye olmadığına dikkat çekti.

İKTİDAR HALKI UNUTTU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yerel yönetim ile merkezi yönetim ele ele vermezse herhangi bir şey gelmez” sözlerine değinen Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Yani reisin dediği gibi iktidarın partisindeki belediye başkanını seçmek zorunda değilsiniz. İktidar ne yazık ki halkı unuttu. Başka işlerle uğraşıyor. İktidarın bugün diyanete fitrelerinizi, SMS yoluyla gönderin diye mesaj attığını gördük. Yazıktır, fitre verecek vatandaşlarımıza sesleniyorum; Diyanet'e beş kuruş vermeyin. Fitrelerinizi LÖSEV Vakfı'na verin. Biz, hepimize eşit hizmet edecek diyanet istiyoruz. Mübarek Ramazan geliyor. Ramazan'da bütün inançlara, bütün mezheplere aynı yakınlıkta bir Diyanet İşleri Başkanı istiyoruz. Diyanet İşleri Başkanı siyaset yapmaz. Siyaset yapacaksa iner o kürsüden. Orada bizim dini duygularımızı sömürerek hiç kimsenin cenneti garantileme ihtimali yok. Şu anda Diyanet hesabını veremediği bir servetin üstünde oturuyor. Ama vatandaşa diyor ki, bir SMS at, 130 lira fitreni bana ver.

YOKSULLUĞA ÇARE BULACAK BİR İKTİDAR İSTİYORUZ

Vermeyin, biz yoksulluğa çare bulacak bir iktidar istiyoruz. Böyle bir iktidar olmadığına göre belediyeler sosyal belediyecilik yapacak. Belediyeler halkçı belediyecilik yapacak. Halk Ekmeği, Halk Eti, Halk Market'i kurduk, aşevlerini kurduk ve buralardan faydalanan kişi sayısı çoğaldıkça biz utanıyoruz. Yoksulluk çoğaldıkça biz utanıyoruz. Bir kilo fasulye 100 lira olmuş. 18 ve 28 Mayıs'tan bu yana henüz 8 ay geçti. 8 ay önce mazot 18 liraydı, bugün 43 lira. Dolar 19 liraydı, bugün 33-32 lira. Demek ki bu hükümet bu işi bilmiyor, yönetemiyor. O zaman 31 Mart, bu hükümete bir ihtar çekmenin zamanıdır. Biz seni istemiyoruz. Senin politikalarını istemiyoruz. Senin yapacağın belediyeciliği de istemiyoruz demek lazım. Ranta, talana karnımız tok.

KİMSEYİ ZENGİN ETMEK İÇİN BELEDİYECİLİK YAPMIYORUZ

Doğru belediyeciliği gerçekten biz yapacağız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. 25 yıldır Eskişehir'de farklı bir belediyecilik var ve bu fark devam edecek. Biz Gökmeydan'da bir daha haykırıyoruz; yetimin hakkını yetime teslim edecek bir yönetim anlayışı sergiliyoruz. Başka türlü, bizden bir şey beklemeyin. Biz hiç kimseyi zengin etmek için belediyecilik yapmıyoruz. Hiçbir akrabamız köşeyi dönsün diye belediyecilik yapmıyoruz. Bizim yakınlarımız belediyenin müteahhitliğini yapmıyor. Bunların hepsi onlara ait.”

AZ LAF ÇOK İŞ DİYORUZ

Açılışta konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Seçim iletişim ofisimiz hayırlı uğurlu olsun. 25 yıldır Yılmaz Büyükerşen’i, Ahmet Ataç’ı, Kazım Kurt’u ve Ayşe Ünlüce’yi tanıyorsunuz. Yaptığımız işlerden memnun musunuz? Seçimlerde bizleri destekleyeceğinize inanıyoruz. O zaman az laf çok iş diyoruz. Yolumuz açık olsun” dedi.

İKTİDAR HEPİMİZİ UNUTTU!

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce, emeklilerin açlık sınırının altında maaş aldığını artık buna dur demek gerektiğini ifade ederek, “İktidar esnafı unuttu, çiftçiyi unuttu, gençleri unuttu, çocukları unuttu, kadınları unuttu, hepimizi unuttu. Biz bu ülkenin öksüz evlatları gibiyiz. Bu yoksullukla mücadelede en zorlanan grup emekliler ne yazık ki. Açlık sınırının altında aldığı maaşlarla hayata tutunmaya çalışıyorlar. Önümüzdeki dönemde en düşük maaş alan emeklileri sosyal yardım grubumuzun içine alıyoruz. Çünkü gerçekten açlık sınırının altında sosyal yardıma muhtaç durumdalar. Hem sosyal kart yardımı vereceğiz, hem koli yardımı ve yakacak yardımı yapacağız” dedi. Tam gün okula giden çocukların iktidarın politikaları nedeniyle öğle yemeği yemekte zorlandığını birçok çocuğun okulda aç kaldığını söyleyen Ayşe Ünlüce, “Yine yoksullukla mücadele ekiplerimizin yaptığı incelemelere göre tam gün okula giden çocuklarımız öğlenleri çoğu zaman aç ne yazık ki. Anneleri onlara evden yemek getirirlerse okul bahçelerinde soğukta karınlarını doyurmaya çalışıyorlar. Bize versinler bu işleri biz yapalım. Çocuklarımıza gıda dağıtacağız desek, süt dağıtacağız desek bizi okullara sokmuyorlar. Bununla mücadelenin yolu iktidarın politikalarıdır. Bir ucundan tutalım diyoruz bizi engellemeye çalışıyorlar. Çiftçiler için, esnaf için, emekliler için, gençler için, kadınlar için, çocuklar için, tüm halkımız için oylarınıza talibiz. Yolumuz açık olsun” diye konuştu.

Dönmez'den Bekir Belceli’ye hayırlı olsun ziyareti Dönmez'den Bekir Belceli’ye hayırlı olsun ziyareti

HALKÇI BAŞKAN ODUNPAZARI BELEDİYESİ'Nİ YÖNETMEYE DEVAM EDECEK

Cumhuriyet Halk Partisi'nin kapısının herkese açık olduğunu belirten CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, “Bütün siyasi partilere, siyasi görüşlere, Türkiye'de yaşayan doksan milyona açık. Siyasi düşünce, dini hiçbir ayrım gözetmeksizin hem kapımızı vatandaşlarımıza açarız hem de hizmette hiç kimseyi ayırmayız” dedi. AKP’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu’nun Dünya Emekçi Kadınlar Günü üzerinden tartışma yaratmaya çalıştığını dile getiren Yalaz, “Meclis üyesi listelerinde bir bakın. Odunpazarı'nda seçilmesi muhtemel olan sadece iki tane kadın var. Tepebaşı'nda seçilebilecek yerden tek bir kadın meclis üyesi yazmamışlar. Halı sahaya maça gider gibi toplanıp meclise gelecekler. Grup toplantılarında da muhtemelen okey, tavla oynarlar. Kadınları sosyal hayattan, toplumsal hayattan alıp eve kapatmaya kalkışan bir zihniyet, kadınlar üzerinden algı yaratmaya çalışmasın. Kaldı ki Cumhuriyetin 100. yılında Cumhuriyetin en güzel kentini bir cumhuriyet kadını olan Ayşe Ünlüce yönetecek. Şeffaf belediyeciliği en iyi şekilde uygulayan, her zaman halkının yanında olan Halkçı Başkan Odunpazarı Belediyesi'ni yönetmeye devam edecek. Eskişehir'de beton siyaseti, beton belediyeciliği, kör beton belediyeciliği hiçbir zaman emeline ulaşamaz. Bu şehir ranta hiçbir zaman açılamaz” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Gökmeydan Seçim İletişim Ofisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Editör: Mustafa YILDIRIM