Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce 19 Mayıs Atatürk’ü anme Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle şu açıklamayı yaptı; “Cumhuriyet ve Atatürk aşığı, milletimizin en büyük güvencesi, yarınlarımızın umut ışığı sevgili gençler;

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının Samsun’dan yaktığıbağımsızlık ateşinin 105’inci yıl dönümündeyiz.

 “Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum.”diyen Atatürk, 19 Mayıs 1919’da başlattığı milli mücadeleyi 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’imizin ilanıyla taçlandırarakbu kararlı yürüyüşün bayrağını sizlere emanet etmiştir.

Yaşanan tüm sıkıntı ve zorluklara rağmen, genç Mustafa Kemal’ler olarak bir çift mavi gözün ışığında,istiklal bayrağınıen yukarıya taşıyacağınızı biliyor,her birinizle gurur duyuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; tüm kurtuluş kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.”

Eğitim sistemimizin kimlere emanet edildiğinin acı bir göstergesi Eğitim sistemimizin kimlere emanet edildiğinin acı bir göstergesi

                                                          

Editör: Mustafa YILDIRIM