Bölgemizdeki işletme sayımız 1250’ye ulaşacak Bölgemizdeki işletme sayımız 1250’ye ulaşacak

Sevgi Akmen açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas’ta Madımak Otelinde düzenlenen hain saldırıda yitirdiğimiz değerli sanatçılarımızı, aydınlarımızı saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz. Karanlık güçler tarafından katledilen aydınlarımız, sanatçılarımız ülkemizin aydınlık yüzü, kültür önderleriydi. Değerli canlarımız ne yazık ki laiklik karşıtı odakların organize çabasıyla yaşamdan koparıldılar.

Sivas’ta radikal İslamcılar tarafından 'Yaşasın şeriat, kahrolsun laiklik' sloganları atılarak gerçekleştirilen saldırı, laik cumhuriyetimizi yıkmaya dönük ciddi bir kalkışmaydı. Katliamın üzerinden geçen otuz yılın sonunda katliamın sorumlularının bulunması ve cezalandırılması konusunda kamu yönetimi gerekli hassasiyeti göstermedi. Olay tüm boyutlarıyla ele alınarak yargılama süreci sonuca ulaştırılamadı.

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Diğer yandan katliamın sorumlularının yıllar içinde siyasette ve bürokraside önemli görevlere getirilmeleri ise yaşanan acıların daha da derinleşmesine neden oldu.Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak kararlılıkla ifade ediyoruz ki, ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyen laik Cumhuriyetimizin düşmanı yobazlar asla başarıya ulaşamayacaktır.Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde temelleri atılan laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır. Sivas Katliamını Unutmadık, Unutturmayacağız. Sivas’ın Işığı Sönmeyecek."