Bağımsız Türkiye Partisi BTP Genel Başkan Yardımcısı Harun Kayacı Eskişehir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yeni üyelerle tanışma toplantısında yeni üyelerle sohbet etti.

Çoğunluğunun gençlerden oluşan BTP’ye yeni katılan üyeler, Bağımsız Türkiye Partisi’ni uzun zamandır takip ettiklerini ancak oyun boşa gider düşüncesiyle hep geri planda durduklarını ifade ederek, aslında 20 yıldır oyumuz boşa gidiyormuş diye konuştular.

Milli Ekonomi Modeli Rus Meclisi Duma’da Anlatıldı

Yeni üyeler ile sohbet eden BTP Genel Başkan Yardımcısı Harun Kayacı,  14 yıl Ebedi Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın asi asistanlığını yaptığını anlatarak Milli Ekonomi Modeli’ en iyi bilenlerden biriyim diyerek, “Milli Ekonomi Modeli için uluslararası 10’larca kongre yaptık. Ruslar başta olmak üzere çok insan bu modelden faydalanıyor. Bu model Anadolu insanı için, Türk Milleti için yazıldı. Gelinen noktada bu modelden Türk Milleti faydalanmadı. Genç Genel Başkanımız Hüseyin Baş ile Milli Ekonomi Modeli’nden Türk Milleti’de faydalanacaktır. Dünyanın ekonomik kurtuluşu bu modelde saklıdır. Yapılan kongrelerin  mutfağında bulundum niye bunu söylüyorum çünkü herkes sorunları biliyor. Sorunların çözümünde adresi biraz daha böyle enine boyuna ortaya koyayım diye söylüyorum ve biz, bugüne kadar bu birliğin Genel Sekreteri olarak 50’yi aşkın ülkeden 5 yüze yakın iktisat alemiyle Prof. Dr. Haydar Baş’ın modelini tartıştık. Fransız ile İngiliz ile  İtalyanla, Amerikalısıyla, Bulgarıyla, Rusuyla Avrupa’nın çeşitli bilim adamları ile bu modeli enine boyuna tartıştık.   Prof. Dr. Haydar Baş Milli Ekonomi Modeli ‘ni Rus Duma Meclisinde saatlerce anlattı” dedi.

Siyasetin Dilini Değiştirmek Lazım

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Harun Kayacı, “Siyasi olarak Bağımsız Türkiye Partisi 21 yıllık bir partidir. Türk siyasetindeki aktörlerimizin dilinin bir birini ötekileştirmemektedir. Bir gerilim diyalog üretiyorlar. Bu gerilimlerden Türkiye yoruldu. Bir birini aşağılayan, ötekileştiren bu dilden Türkiye’nin kurtulması lazım. Türkiye’nin çözüme ihtiyacı var. Bugün Türkiye’nin en büyük neye ihtiyacı var diye bize sorarsanız Bağımsız Türkiye Partisi olarak başta eğitimdir ama o eğitimde temeli ekonomidir. Bugün Türkiye’de çok zengin bir ülkede yaşıyoruz. Bizim yer altı kaynaklarımız dünyanın en zengin yer altı kaynaklarına sahibiz. İki tane örnek vereyim. TORYUM, BOR, URANYUM, Dünya rezervinin yüzde 70’inin üzeri Türkiye’de. Bizim altınımız var bakırımız var, çinkomuz var, uranyumumuz var, borumuz var, toryumumuz var, petrolümüz var, doğal gazımız var, bu kadar zenginlik içerisinde aslında bizim vatandaşımız zengin olması lazım. Bu kaynaklar Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyetin kazanımı olan en karlı en strateji en fazla işçi çalıştıran şirketlerimizi babalar gibi sattılar. Elimizden çıkardığımız şirketlerin hangisi zarar ediyor? Biz Bağımsız Türkiye Partisi olarak Genel Başkanımız Hüseyin Baş’la birlikte bu dili değiştirmeye geliyoruz. Ötekileştirmek yok! Gerilim dili yok. Çözüme odaklı olmak gerekiyor. Bakın 10 Kasım Azerbaycan’ın ulusal bayramına denk geliyordu. Genel Başkanımız Hüseyin Baş, Bizim yaslı günümüz Azerbaycan’ın Bayramı olmamalı diye twit attı. Ne yaptı Azerbaycan Atatürk bizimde Atatürk’ümüzdür diyerek kutlamanın tarihini değiştirdi. İşte siyasette ihtiyaç olan bakış açısı ” diye konuştu.

İkinci Bir Türkiye Yok

Başkan Zihni Çalışkan’dan dadaşlara ziyaret Başkan Zihni Çalışkan’dan dadaşlara ziyaret

İkinci bir Türkiye olmadığını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Harun Kayacı, “Biz Türkiye’yi bir yere taşıyacaksak biz muhalefetiyle iktidarıyla ülkenin geleceğine atılım yapmamız lazım. Derdimiz, dilimiz, uğraşımız, projemiz her şeyimiz ülkemizin geleceği için olması lazım.  Genel başkanımız ile istişareler doğrultusunda, aldığımız karar doğrultusunda Ülke nüfusumuzun yarısı kadınsa,  milletvekillerimizin yarısı kadınlardan oluşacak. Bizim kadınımız evlerinde harikalar yapıyor. Bu kadınlarımız evlerinde harikalar yapıyorsa mecliste de olması lazım” dedi.

“Biz bu Ülkeyi zengin yapmaya geliyoruz.” Diyen Kayacı, “Bütün ülkeyi zengin yapamayan siyasi iktidarlar kendi dönemlerinde kendi zenginlerini yaratarak gidiyorlar bu doğru değil. Türkiye’nin yüzde 10’u zengin Genel Başkanımız Hüseyin Baş’ın dediği gibi yüzde 10’un zenginliğini yüzde 90’a pazarlıyorlar. Önemli olan yüzde 100’ün zengin olması. Bu nasıl olur? Bağımsız Türkiye Partisinin milli ekonomi modeliyle yapılır” diye sözlerini noktaladı.