18 Temmuz 2016 Yılında kapatıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı’na devredilen Atatürk Caddesi’ndeki Hava Hastanesi, hizmetine daha sonra Yunusemre Devlet Hastanesi’nin 2 Eylül Polikliniği olarak devam etmeye başlamıştı. Hastanenin devrinden sonra ise, hastanede yıllarca görev veren acil servisin kapatılması bölge halkını mağdur etti.

Acil Servis bölümünün yeniden açılmasını isteyen Kırmızıtoprak Mahallesi Meclisi ve bölgedeki diğer mahallelerin halkı, acil servisin yeniden hizmete girmesi beklentisini içeren dilekçelerini İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim etti.

Mahalle Meclisinden yapılan açıklamada; “Osmangazi, Vişnelik, Arifiye, Hoşnudiye, İstiklal ve Deliklitaş Mahallelerinde yaklaşık 100 bin nüfus yaşamaktadır. İnsan hayatında her bir saniyenin önemini düşünürsek, Şehir Hastanemizin 15 km, Yunusemre Devlet Hastanemizin de 6 km uzaklıkta olması sebebiyle bu hastanelerimizin acil polikliniğinin yoğunluğunun azaltılması açısından 2 Eylül Polikliniğinin acil servisinin yeniden açılmasını istiyoruz.” dediler.

Tepebaşı’nda merkeze değil herkese hizmet var Tepebaşı’nda merkeze değil herkese hizmet var

Sağlık Müdürlüğü’nün halkın bu beklentine nasıl yanıt vereceği ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Editör: Mustafa YILDIRIM