Yapılan açıklama şöyle; „Ülkemizde her yıl LÖSEV’ in öncülüğünde Kasım Ayının ilk haftası “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası” olarak anılmakta ve Milli Eğitim Bakanlığınca özel haftalar kapsamına alınmaktadır. Bu yıl da 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda kurum ve kuruluşların, okulların, üniversitelerin destekleri ile hayata geçen etkinlikler ile lösemiye dikkat çekilemeye devam edilecek. Ancak bu yıl LÖSEV, löseminin sembol rengi turuncu ile farkındalık yaratmaya hazırlanıyor. Bu farkındalık hareketi ile amaç löseminin tedavi edilebilen ve önlenebilen bir hastalık olduğunu tüm Türkiye’ye duyurmak, lösemili çocukların zorlu mücadelelerine dikkat çekmek.

Şehre Umut ve İyilik Katan Anlamlı Yürüyüş

Adalarda toplanarak başlayan farkındalık kortejine çok sayıda LÖSEV’e kayıtlı aile, gönüllü ve bağışçı katıldı. Bando 26 ile LÖSEV Marşı, milli marşlarımız ve neşeli şarkılar eşliğinde devam eden kortejde, “Sevgi, iyilik ve umut” sesleri yükseldi. LÖSEV’in İnci ve FAYDA Projesi paydaşı olan okul ve üniversite toplulukları, kurum ve kuruluşlar da yerini alarak LÖSEV’in 25.yılında bu mücadeleye ortak oldu.

Umut Dolu, Turuncu İl Şenliği

 

Farkındalık korteji il şenliğinin yapılacağı Vecihi Hürkuş Havacılık Parkı’nda sona ererken katılımcıları alanda birçok sürpriz etkinlik karşıladı. Lösemili çocuklara yalnız olmadıklarını göstermek isteyen gönüllüler, turuncu tişörtleri ve aksesuarları ile katılarak haftanın amacını yaşattılar. Tepebaşı Belediyesi Spor Müdürlüğü’ne bağlı Rekreasyon Birimi’nin çocuklar için kurduğu oyun alanları minik kahramanları neşelendirirken alandaki LSV Dükkan Karavanı, yiyecek ve içecek stantları ile şenliğe katılanlar sağlıklı öğünlerle buluştu. Tepebaşı Belediyesi Eko-Şov ekibi, yüksek enerjisiyle çocuklar için en güzel ritimleri sergiledi.

Mavi bayrak denetimleri sürüyor Mavi bayrak denetimleri sürüyor

LÖSEV’in 25. Yıl coşkusuna katkı sağlamak ve iyileşmeyi bekleyen kahramanlara moral olmak için Mithat Körler de şenlikte yer alarak şarkılarıyla katılımcıları mutlu etti.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda “Ben de LÖSEV'in ve Lösemili Çocukların yanındayım, turuncumla farkındayım” diyorsanız turuncu renkli bir kıyafet ya da turuncu aksesuarlarınızla bireysel ya da kurumsal fotoğraf paylaşımlarınızı  sosyal medya hesaplarınızda #BizKazanacağızLÖSEV, @losev1998 etiketleyerek paylaşabilirsiniz.”