Eskişehir’de bir restaurantta gerçekleşen yemeğe Dernek Başkanı Muharrem Akaydın başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri ile uzlaştırmacılar katıldı.

Eskişehir için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz Eskişehir için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz

Başkan Muharrem Akaydın yaptığı açıklamada : “Birlik Beraberliğimiz için bu tür sosyal etkinlikleri çok önemsiyoruz. 2023 Yılında hep birlikte birçok faaliyetimizi birlikte gerçekleştirdik. Uzlaştırmacı meslektaşlarımızın bundan sonrada yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. Dernek olarak meslektaşlarımızın karşılaştıkları sorunları biliyor ve çözümü için gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Adalet Bakanlığı Alternatif Çözümler Dairesi Başkanlığının 2023 yılı verilerine göre Türkiye’nin en başarılı ili olduk. Bunda her birimizin payı var. Bu başarımızın sürdürülebilir olması için birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Yaptığımız iş toplumsal yaşama büyük katkı sağlıyor. Toplumun her kesimiyle temas halindeyiz. Aralarında anlaşmazlık bulunan taraflar arasında onarıcı adalet dediğimiz uzlaştırma ile husumet ortadan kalkıyor. Onarıcı adalet sağlanmış oluyor. Neticede hepimiz işimizi severek yapıyoruz. Yemeğe katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Yemeğe katılan uzlaştırmacılar birbirleriyle görüş alışverişinde bulunarak uzlaştırma ile ilgili yapılan müzakereler, edimler ve süreç hakkında istişarelerde bulundular.Geç vakite kadar süren sohbetlerin sonunda günün anısı olarak toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

Editör: Mustafa YILDIRIM