Büyükerşen, bölgede en büyük sorunlardan tuvalet konusunda çözüm için tüm güçleriyle üretim yaptıklarını ve bölgeye sevkiyatın  aralıksız süreceğini belirtti.

    Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve10 şehirde büyük yıkıma yol açan deprem sonrası acil durum çalışmalarını aralıksız sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesine insani malzemelerin yanı sıra uzman personel, araç gereç ve ekipman desteği sağlamaya devam ediyor. Başkan Yılmaz Büyükerşen’in anlık takip ettiği çalışmalarla, afet bölgesinde acil ihtiyaçlardan olan mobil tuvalet konusunda da belediye atölyeleri yoğun bir şekilde çalışıyor.

     Büyükşehir Belediyesi iştiraki İmar A.Ş. deşarj alt yapı malzemelerini üretirken, Başkan Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler atölyelerinde devam eden seyyar tuvalet üretim çalışmalarını inceledi.

  Büyükerşen, afetten dolayı ağır yıkıma uğrayan şehirlerde ortaya çıkan en büyük sorunlardan birinin de tuvalet konusu olduğunu ifade ederek, seyyar tuvaletler konusunda hemen çalışma başlattıklarını, atölyelerin yoğun bir şekilde üretime devam ettiğini belirtti. Üretimi ve montajı tamamlanan tuvaletlerin ivedilikle bölgeye sevk edildiğini ifade eden Büyükerşen, gerek bölgedeki afetzedelerin gerekse kurtarma ekiplerinin büyük gereksinimi olan üretime kesintisiz devam edeceklerini belirterek belediye personeline kolaylıklar diledi. 

     Büyükerşen ayrıca Haller Gençlik Merkezi’nde Eskişehir’e gelen afetzedelerin ihtiyacını karşılamak üzere yapılan yardım toplanma çalışmalarını da inceleyerek burada çalışan görevlilerle bir araya geldi. Büyükerşen, desteklerin devam etmesinin önemli olduğunu ifade ederek, özverili çalışmaları nedeniyle gönüllü gençlere teşekkür etti.

Editör: Mustafa YILDIRIM