CHP Eskişehir Gençlik Kolları Başkanı Cem Diler, bilet fiyatlarındaki artışlar nedeniyle öğrencilerin bayramda evlerine gidemeyeceklerini söyledi.

MHP’li Sazak Ayasofya’daki Tahribatın Takipçisi MHP’li Sazak Ayasofya’daki Tahribatın Takipçisi


Evlerinden uzakta imkansızlıklara rağmen eğitimini sürdürmeye çalışan öğrencilerin bayramda aileleriyle bir araya gelememesinin bile çözüm bekleyen bir sorun olduğunu aktaran Diler, “Uçak bileti fiyatları bir öğrencinin aylık harcamasını aşan seviyelere çıkmışken, otobüs bileti fiyatlarındaki artış nedeniyle de üniversitelilerin bayramı aileleriyle beraber geçirme şansları ellerinden alınmaktadır.” dedi.
CHP Gençlik Kolları olarak, ülkenin içine sürüklendiği şartları değiştirmek için çalışırken, koşulların bize yüklediği sorumluluğu da üstlendiklerini dile getiren Diler, “Gençlerin çaresizliğe ve mutsuzluğa sürüklenmesine izin vermiyor, Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı paydaşlığı ile ulaşım hakları ‘askıda kalan’ üniversiteliler için yeni bir dayanışma projesini başlatıyoruz.” diye konuştu.  Askıda Genç Bilet’ adlı proje kapsamında, 18-25 yaşları arasındaki örgün üniversite eğitimi gören öğrenciler ve yurttaşlar arasında dayanışma köprüsü kurduklarını aktaran Diler, “Öğrenciler, projenin web sitesi (askidagencbilet.com) üzerinden bilet talebini oluşturduktan sonra, bu talepler gönüllü yurttaşlarımızın sağladığı katkılarla karşılanacak.” şeklinde konuştu. 
Cem Diler, “Dayanışmamıza omuz verecek tüm yurttaşlarımıza teşekkür eder, öğrencilerimizin aileleriyle beraber mutlu bir bayram geçirmelerini dileriz.” diyerek destek beklediklerini kaydetti.