Tepebaşı Belediyesi, kentte yaşayan kadınlara yönelik etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) iş birliği ile gerçekleştirilen Hayat Dolu Buluşmalar etkinliği başladı. “Tepebaşı bölgesindeki kadınlarla buluşuyor, konuşuyor, öğreniyor ve birlikte güçleniyoruz” sloganı ile düzenlenen etkinlikler, AÇEV’in katkıları ile 18 oturumdan oluşuyor. Programın ana başlıkları arasında şiddete karşı haklarımız, sağlığımız, sağlıklı iletişim, evde eşit iş bölümü, tüm çocukları koruyalım gibi konular yer alıyor.

‘Kendimize Vakit Ayırıyoruz’

Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde gerçekleşen etkinliğin ilk oturumunda tanışma, eğitim programının tanıtımı ve grup çalışmasının ilkeleri belirlendi. İkinci oturumda ise ‘Kendimize Vakit Ayırıyoruz’ başlığında kadınlar, günlük rutinlerinlerinde kendilerine zaman ayırmak için neler yapabileceklerini, ihtiyaçlarını ve çözüm önerilerini, bir hobi ediniminin ve kendine vakit ayırmanın faydalarını konuştu.

Kadınların sürece dahil olması ve katılımcı olmaları sağlanarak verimli bir oturum geçirilmesi sağlandı. Eğitim tamamlandığında ise kadınlara katılım belgesi verilerek yeni bir programa başlanacak.

Doğaya sarılan eller buluşması Doğaya sarılan eller buluşması

Etkinlik hakkında bilgi almak isteyen kadınlar, 0 (222) 211 40 00 – 8917 numaralı telefondan Tepebaşı Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’ne ulaşabiliyor.