Tepebaşı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ve İklim Spor Kulübü bünyesinde yürütülen Tepebaşı İklim Sözcüleri Programı altında, çocuklara doğa-çevre ve iklim değişikliği bilinci katmak amacıyla “İklim İzcileri” kış programı başladı.

Çocuklarda özgüven, sorumluluk duygusu, liderlik, takım çalışması gibi becerileri ve yetenekleri geliştirip güçlendirmenin hedeflendiği programın amacı, iklim değişikliği konusunda bilinçli bireyler yetiştirilmesi, ilimiz ve ilçemizde Tepebaşı İklim Sözcüleri ve İklim İzcilerinin yapacağı ortak çalışmalar ile daha güçlü bir ses olarak iklim krizine “dur” demek olacak. Program kapsamında Tepebaşı İklim Sözcüleri önderliğinde düzenlenen iklim ve enerji çalışmaları, iklim ve çevre ile ilgili önemli gün ve haftalara katılım, iklim ve çevre ile ilgili eğitim, proje çalışmaları ve sergiler, dijital bağımlılığı azaltmak amacı ile doğa ile iç içe sosyal ve etkili iletişim atölyeleri gerçekleştirilecek. Ayrıca temel izcilik çalışmaları ile ekip bilincinin kazandırılması ve çocukların yeteneklerini keşfetmek, geliştirmek, geziler ve kamplar ile çocukların yaşayarak öğrenmesini sağlamak da programın amaçları arasında yer alıyor.

Aktiviteler Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda

Yarışmalar ve oyunlar ile bedensel, ruhsal aktiviteler düzenlenecek olan program kapsamında, her ayın ilk 2 pazar günü izcilik, son 2 pazar günü ise iklim ve çevreye yönelik eğitimler, atölyeler, teknik geziler gerçekleştirilecek.

8-15 yaş aralığında yaklaşık 160 öğrencinin yer aldığı program Vecihi Hürkuş Havacılık Parkı’nda başladı. Etkinlikte, önceki dönem yapılan çalışmaların yer aldığı video gösterimi yapıldı. Video gösteriminin sonunda bu dönem neler yapılacağı, nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında bilgiler verildi. Ardından çocuklara ‘Lider dedi ki’ oyunu oynatılarak ilk gün sona erdi.

Konu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 211 40 00 / 3353 numaralı telefonlardan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkililerine ulaşabiliyor.

Soğuk ve yağışlı hava bile vatandaşların gondol keyfine engel olamadı Soğuk ve yağışlı hava bile vatandaşların gondol keyfine engel olamadı