Üniversite evlerinde oturan bir vatandaşımız gönderdiği şikayet yazısında domuzlara bir çare bulunmasını istedi. Okuyucumuz yazısında şunları dile getirdi; "Üniversite evlerinde oturmakta olanlar adına aşağıda belirttiğim konuda gazetenizde haber yapılmasını istiyorum.

                Kent ormanı ve üniversite evleri civarında özellikle son iki yıldır domuz sorunu yaşamaktayız. Eskiden kış aylarında kent ormanından çıkarak evlerimizin yanlarına kadar gelen domuzlar, artık kışın bitmesine rağmen evlerimizin yanına, çocuklarımızın oyun alanlarına, araçlarımızın oralara kadar gelmekte.

                Eskiden sadece geceleri görünen domuzlar artık gündüz vakti de buralarda gezinmekteler.

                Sadece orman içinde değil, spor müsabakarının yapıldığı futbol sahasının oralarda, çocukların oynadığı park ve alanlarda gezinmekte ve hem çocuklarımızı hem de bizleri korkutmaktadır.

                Ayrıca kent ormanı da her daim trekkin, bisiklet, doğa yürüyüşü vb çok kullanılan bir alan,

                Özellikle de hafta sonları şehrin başka semtlerinden insanlar temiz hava almak, doğada vakit geçirmek için geldikleri bir alandır.

                Kent ormanının bağlı olduğu orman il müdürlüğüne yaptığımız şikayetlerde bize verilen geri dönüş, kent ormanının domuzların doğal yaşam alanı olduğu ve insanlara zarar vermeyeceği için korkmamamız gerektiğidir.

               

                Birincisi burası insanların kullanımına açık, yürüyüş, bisiklet vb birçok amaçla kullanılmaktadır.

                İkincisi domuzlar ormandan artık evlerimizin dibine kadar gelmektedir.

                Üçüncüsü de domuzların zarar vermeyeceği şeklinde bir cevap bizleri ve çocuklarımız olası bir saldırıdan korumaya etkili olacak mıdır, ileride yaşanacak kötü bir olayda bunun sorumlusu kim olacaktır.

Mahallemiz zaten köpek istilası altındayken, motokuryelerin bile gelmek istemediği, köpekler yüzünden normal yürümeye bile çekindiğimiz bir süreçten sonra birde domuzlarla mı uğraşacağız.

Konu ile ilgili ormanda değil de bizlerin yaşam alanlarında çekilmiş video ve resimler ektedir.

Bölge olarak orman müdürlüğü mü yoksa belediye mi yetkilidir, gereken tedbirler alınmalıdır.