Eskişehir’de siyaset ısınmış durumda. Daha önce de belirttiğim üzere adaylar bu seçimde çok erken açıklanacak.

İYİ Parti’de Büyükşehir Adayı Melih Aydın, Odunpazarı Adayı Emine Edizgil olarak açıklandı. Aydın, zaman zaman çıkışları ile dikkatleri üzerine çekiyor, tartışılıyor, konuşuluyor.

İYİ Parti'de Tepebaşı için ise henüz aday bulunamıyor.

Bu ilçe için de belirleyici Melih Aydın olacak.

AK Parti’ye gelince ilçe belediye başkanlığı için aday adayı bolluğu yaşanırken, büyükşehir için hiç bir ismin harekete geçmemesi çok ilginç bir durum olarak değerlendiriliyor.

 İl Başkanı Süleyman Reyhan'ın dışarıdan tanınmış bir ismin aday olarak gösterilmesini istediği yönde bir izlenim edindim…

Birlik Vakfı kendi içinden bir aday isterken, AK Parti’de bir kesim mutlaka teşkilattan bir ismin aday gösterilmesini istiyor. Diğer bir AK Parti grubu ise ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş’ın aday olmasını istiyor ve çok ciddi bir şekilde çalışıyor.

MHP'nin de Kesikbaş isminde ısrarcı olduğunu biliyoruz, bunların yanı sıra Eskişehir’de birçok farklı kesim tarafından Kesikbaş isminin dillendirmeye başlandığını görüyoruz...

Büyükşehir için aday adayı yok, Kesikbaş dışında ciddi bir şekilde şehirde dillendirilen bir isim olmadığına göre en ciddi ve kazanabilecek isim kendiliğinden ortaya çıkmış oluyor.

CHP’de ise bilindik durum söz konusu. Kurultay bekleniyor.

Kurultaydan sonra Yılmaz Büyükerşen harekete geçecek. Düğüm şimdilik Yılmaz hocanın elinde…

Büyükerşen'in aday olup olmayacağını bekliyor bir çok kişi…

Bana sorarsanız Yılmaz hoca aday olacak ve CHP'nin diğer adaylarını da kendisi belirleyecek.

Odunpazarı Belediyesi hariç diğer ilçe belediye başkanları ile hoca "yola devam" diyecek..

Odunpazarı için ise Erman Gölet’in ismi öne çıkıyor.

Ben sosyal medyada Erman Gölet’in ismini daha önce dillendirdiğimde çok sayıda geri dönüş aldım...

Erman Gölet ile hocanın arasının açık olduğunu ben de biliyorum, ancak hoca kazanacak aday istediği için Gölet ile olan sorununu çözdüğünü ve iki isim arasında bir görüşme olduğunu öğrendim…

Özetle partilerin büyükşehir adayları için aday bolluğu yok! Bunun nedeni de Yılmaz Büyükerşen isminin bir marka olmasında ve yenilmez olduğunu algısında yatıyor.

Ancak son tahlilde; İYİ Parti aday çıkartması ve AK Parti ve MHP'nin Celalettin Kesikbaş isminde uzlaşması halinde bu kez seçim Büyükerşen için çantada keklik olmayacak.