Türkiye’de ve Dünya’nın birçok Ülkesinde teşkilatlı İnsani Yardım Kuruluşu İHH.

Dünya onu bu üç harfle tanıyor. İHH…

Peki, bu İHH ne yapıyor? Tamamen gönüllülük esasına bağlı, Din, dil, millet, ırk ayrımı gözetmeden İnsani yardım, İnsan Hakları, İnsani Diplomasi, Acil Yardım, Arama Kurtarma, Su Kuyuları, Ameliyatlar ve en önemlisi YETİM…

İHH’ da Yetim birimi en önem verilen birimler arasında, Türkiye ve Dünya’da yaşanan olumsuz şartlar nedeniyle Yetim kalmış çocuklara elini uzatıyor ve bu konuda da oldukça başarılı.

Eskişehir’de yetimlere tahsis edilmiş bir binaları mevcut. Dünyanın birçok yerinde Yetimhaneler açan ve onları işler halde tutan İHH anne ve babasını kaybetmiş çocuklara anne ve baba şefkati elini uzatıyor. Annesiz ve babasızlıklarını unutturmaya çalışıyor.

Eskişehir İHH ve Eskişehir İHH Yetim, Musa Karadaş, Halil İbrahim Kahraman, Neşet Gürsoy, Nihat Demir, Fatma Kahraman adları gibi Kahramanlardan oluşan güzel insanlardan oluşuyor. Tabii bu isimler ön planda görünen isimler, her birisi en az bu isimler kadar Kahraman yüzlerce gönüllüden oluşuyor Eskişehir Teşkilatı.

2014 yılında 3-5 kişi ile başlayan yolculukta hatırı sayılacak bir şekilde mesafe kat edildi, ediliyor. Tabii bu takdir, gayret ve desteklerini esirgemeyen bu yazının muhatabı olan siz bağışçılara ait.

Bağış dediysem gözünüzde büyütmeyin aylık 250 TL’ye siz de bir bağışçı olabilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız 250 TL’ye bir yetime el uzatabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken https://www.ihheskisehir.org.tr/ sitesine girip ve yapmak istediğiniz bağış türünü seçip bağışçı olmak.

Vesselam…