Teknolojik alanda yaşanan gelişmeler farklı ölçeklerdeki işletmelerin süreçlerini çok daha kolay bir hale getirmektedir. Desnet teknolojinin sadece devrelerden, kablolardan ve ekranlardan ibaret olmadığı anlayışını benimsemekte ve müşterilerinin ihtiyaçlarını en üst seviyede hizmet kalitesiyle karşılamak için teknolojiyi bir anahtar olarak kullanmaktadır. El terminalleri ve barkod okuyucu modelleri başta olmak üzere barkod yazıcı, tablet, termal yazıcı, POS ürünleri gibi teknoloji ürünlerini en uygun fiyatlarla müşterilerine ulaştırmaktadır. 

Desnet bünyesinde bulunan DestechTSH aracılığıyla 81 ilde ortalama 24 sat içerisinde uzman teknik servis hizmeti vermektedir. Bu kapsamda müşterilerine; bakım ve destek hizmetleri, profesyonel hizmetler, altyapı hizmetleri, üretici garantili hizmetler ile aracı/bayi hizmetleri sunmaktadır. 

Desnet’te tüm yedek parça ve servis işçilikleri firmanın kendi uzman ekibi tarafından verildiğinden sürekli müşterilere en az %50 maliyet avantajı sağlanabilmektedir. Son derece hızlı teknik servis hizmeti verilmesine karşın bu süre içerisinde işin aksamaması için yedek ürün desteği verilir. Aynı zamanda telefonlar, online destekle ve uzak masaüstü bağlantılarıyla da 7/24 destek verilir. 

Desnet’in müşterilerine sunduğu avantajlar yalnızca bununla sınırlı değildir. Artık işlerine yaramayan ya da gereksinim duyulmayan el terminalleri, barkod okuyucu çeşitleri, barkod yazıcılar, endüstriyel tabletler, araç yazıcı setleri ve POS ürünlerini Desnet’e satmak mümkündür. Desnet müşterilerinden ikinci el alım yaptığı ürünleri bazen ikinci el bazen ise yedek parça olarak değerlendirmektedir. Bunun için ürünler kırılmayacak şekilde ambalajlanıp kolilenmeli ve kolinin için kartvizit, firma olunması durumunda cari bilgiler ve hesap numarası koyulmalıdır.https://www.desnet.com.tr/ adresindeki iletişim sayfasında yer alan adrese kargo ile peşi ödeme şeklinde gönderim yapılmalıdır. Desnet’in uzman teknik ekibi kargoyla ulaşan ürünleri analiz eder, maliyeti belirledikten sonra teklif gönderimini yapar. Teklif onaylandığı takdirde 48 saat içinde ödeme yapılır. Onaylanmazsa ürünler ücretsiz bir şekilde bakımları yapılmış olarak aynı gün içinde gönderilir. Desnet’in ikinci el alım yaptığı ürünler arasında; mobil el terminalleri, barkod yazıcılar, araç yazıcı setleri, RFID donanımları, barkod okuyucu modelleri, endüstriyel tabletler, dokunmatik POS PC’ler, nokta vuruşlu yazıcılar, KİOSK ürünleri, elektronik ürünler, akıllı telefonlar, tabletler, notebook’lar, LED ekranlar ve paneller vardır. Bunun yanı sıra el terminalleri, barkod okuyucu, barkod yazıcı, araç yazıcısı, POS ürünleri gibi ürünlerin satılmak istenildiği durumlarda ürünlerin fotoğrafları 0532 257 95 92’ye WhatsApp üzerinden gönderilerek hızlı bir şekilde fiyat alınması da mümkün olmaktadır.

El terminalleri, barkod yazıcı, termal yazıcı, barkod okuyucu, tablet, POS ürünleri gibi ürünler Desnet’in deneyimiyle çok uygun fiyatlarla ikinci el olarak satın alınabilir. Desnet ikinci el ürünleri yalnızca kullanıcısı belli olan kurumsal müşterilerden üstelik faturalı olarak alır. Donanımların tüm modülleri, özellikleri test edildikten sonra alınan ürünler bu aşamadan sonra satışa sunulur. Desnet’ten alınan ikinci el ürünler 1 ay süreyle geri iade ve farkını ödeyerek sıfır ürüne geçebilme imkanı sunar. Desnet ikinci el ürünleri 6 ay, 1 yıl ya da 2 yıl garantili olarak satmaktadır.

Desnet Avantajlarından Yararlanma İmkanını Kaçırmayın

Sektörünün öncü ismi Desnet müşterilerine el terminalleri, barkod yazıcı, endüstriyel tablet, barkod okuyucu, araç yazıcı seti ve POS ürünleri gibi kategorilerde tercih ettikleri marka ve model ya da istedikleri özellikteki ürünleri satın alma yerine kiralama opsiyonu sunar. İstenilen süre ile yapılabilen kiralamalarda arıza durumunda yedek cihaz desteği garantisi vardır. Kiralamalarda yalnızca kullanılan sürenin bedeli tahsil edilir. Kiralama süresinin arttığı durumlarda süre bitmeden önce bilgi verilerek kiralama süresinin uzatılması mümkündür. Kiralama süresi sona erdikten sonra satış opsiyonu müşteriye ait olur. 

Desnet mobil el terminalleri, barkod okuyucu, barkod yazıcı, endüstriyel tablet, araç yazıcı seti, RFID donanımları, dokunmatik POS PC’ler ve nokta vuruşlu yazıcılar gibi teknolojik sistemlerin teknolojik ömrü dolduğunda envanterinden çıkarmak isteyen müşteriler için değerinde değerlendirme ile geri dönüşüm imkanı sunar. Bu kapsamda Türkiye’de ya da bölge ülkelerde hala daha kullanılabilir özellikteki teknolojik ürünlerin bakımını ve servisini yapar. Böylece yeniden ekonomiye döndürülmesi sağlanır. Geri kalan ürünler ise Desnet’in Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Lisansı olan iş ortağı tarafından geri dönüşüm tesisinde geri dönüşüme sokulur.

Mevcut donanımları yeterli gelmediğinden yenisini alan kişiler ya da firmalar eski ürünlerini Desnet’e gönderdikleri takdirde bedelleri ve yeni alımdan bedellerinin ne kadar düşüleceği belirlenir. Bunun için ihtiyaç duyulan marka/model ya da özellikler bildirilmelidir. Ardından Desnet tarafından teklif hazırlanır. 

Bazı durumlarda satın alınan özellikle sabitlenmesi gereken ürünler için yerinde kurulum hizmetlerine ihtiyaç duyulabilir. Yerinden sökülmesi zor olan ürünler için Desnet yerinde servis hizmetinden yararlanılabilir. Bu hizmetten çok yoğun tempoda çalışan işletmeler de işlerinin aksamaması için yararlanmayı tercih edebilirler. Desnet yerinde servis ve kurulum hizmetini alanında uzman, eğitimli ve profesyonel teknik servis ekibiyle vermektedir.